(0312) 354 07 37(0507) 206 76 42

Hoşgeldiniz. Bugün

Çeneli Kırıcılar

Ana Sayfa » Ürünlerimiz » Çeneli Kırıcılar

Sert malzemelerin kırılmasını sağlayan dayanıklı ürünler arasında yer alan 60, 90, 110’luk kapasitelerde üretimi yapılan çeneli kırıcılar günümüz koşullarında sıklıkla kullanılmaktadır. Sıkıştırma prensipleri ile çalışmaktadır. En sert maddelerin bile kolaylıkla kırılmasını sağlamaktadır. Bakımları düşük maliyetlerle yapılabilmektedir. Bu nedenle de bütçesi düşük olan iş yerlerinin tercihleri arasında yer almaktadır. Performanslarının da yüksek olması ilerin kısa süre içerisinde bitirilmesine olanak sağlamaktadır. Özellikle kaya gibi büyük taşların kırılması çene yapılarından kaynaklanmaktadır. Kayanın kırılması çok zor gibi gözükmesine karşın bu kırıcı çeşidi ile çok zor olmamaktadır. Ayarlamaları, özel yapısı ve tasarımı ile sektörlerin birincil tercihleri arasında yer alarak halen de günümüz koşullarında kullanımı devam etmektedir. Her kırıcı çeneli kırıcıların kırmış olduğu malzemeleri kırmadığından ihtiyacınız olan kırıcıyı almanızda büyük oranda fayda olacaktır.

çeneli-kırıcı-2 Özellikle madencilik sektöründe çeneli kırıcılar kullanılmaktadır. Çene yapısının sağlam olması kırılmaz denilecek maddelerin bile kırılmasını sağlayabilmektedir. Dere malzemesi, granit, bazalt gibi boksit, kömür, kalker, kireç taşı, manganez, demiri kırabilmekte ve büyük oranda dayanıklılık göstermektedir. CE kalite standartlarına göre üretimleri yapılmaktadır. Çene yapıları ayarlanabilmektedir. Bu şekilde istenilen malzemeler kapasitesine göre saatte yaklaşık olarak 150 ile 900 ton taş kırabilme özelliğine sahip olabilmektedir. Daha fazla bir performans istenildiği takdirde firmalar sizlere özel olarak üretim yapabilme şansına sahip olabilmektedirler. Uzun yıllar kullanım sağlanabilmesi için yan astarları dayanıklı olarak yapılmaktadır. Hidrolik pistonları ayarlanmaktadır.

Çeneli kırıcılar, taş kırma ve eleme tesislerinde, agrega mineral işletmelerinde günümüz koşullarında aktif olarak kullanımı sağlanmaktadır. Kırıcıların en önemli özellikleri arasında çenelerin ayarlanması yer almaktadır. Malzemeye göre ayarlama yapılabilmesi kayaların bile kırılabilmesini sağlamaktadır. Verimlilik açısından en çok tercih edilen kırıcılar arasındadır. İnsanlara zarar vermemesi ve çevre dostu olması da diğer önemli özelliğidir. Kırıcılar eksantrik mil grubu, sabit gövde, volanlar, hareketli çene bloğu, gergi tertibatı, destek plakası ve astarlardan oluşmaktadır. Kırıcıya ihtiyaç duyduğunuzda firmalarla iletişime geçtiğinizde elinizde olan malzemelere göre seçim yapmanız gerekmektedir. Kapasitelerinin ve özelliklerinin farklı olması istediğiniz kırıcıya sahip olabilmenizi sağlamaktadır. Kırıcının yedek parçalarını da kolaylıkla bulabilme şansınız bulunmaktadır.

21 Aralık 2015

İlgili Terimler : , , ,

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Facebook'ta Biz