(0312) 354 07 37(0507) 206 76 42

Hoşgeldiniz. Bugün

Helezon Yıkayıcı

Ana Sayfa » Ürünlerimiz » Helezon Yıkayıcı

Tesislerin kapasitelerine göre tekli ya da çiftli olarak yapılmış olan helezonların su ile birlikte eleklerden elenmekte olan kumun tutulmasını sağlayan bir makinedir. Bu sistemde kum dönerek taşınmaktadır ve bu şekilde maksimum derecede bir yıkanma işlevi gerçekleşmektedir. Helezon eğer çiftli ise 2 tahrik grubu bulunmaktadır. Özellikle taş ocaklarında malzemelerin ebatları küçük ise kullanımı yaygın olarak sağlanmaktadır. Helezon yıkayıcı yüksek kapasiteli olduğundan tercihler arasında ilk sırada yer almaktadır. Çevre dostu olması da en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Günümüz koşullarında hava kirliliği ya da çevre kirliliğinin en az seviyeye indirilmiş olması en önemli ayrıntılar arasında yer almaktadır. Profesyonel olan bu makine ile de istediğiniz performansı alabileceksiniz.

Helezon yıkayıcı kullanım amacına bakıldığında kirlilik oranları yüksek olan madenlerin ve minerallerin en iyi şekilde yıkanmasının sağlanmasıdır. Bu şekilde olması da kaçak oluşumunu en az seviyeye indirmektedir. Öncelikle bakımları kolaylıkla yapılabilmekte ve müdahalesi kolay gerçekleştirilebilmektedir. Her makinenin mutlaka yedek parçalarının olması ve kolay bulunabiliyor olması gerekmektedir. Parçalarının kolay bulunabilmesi ve değiştirilebilmesi en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Bakımlarının da uzun vadede yapılabiliyor olması düşük maliyeti sağlamaktadır.

yıkama-helezonları-3

Helezon yıkayıcıları genellikle kum eleme yapan tesisler kullanmaktadır. Yabancı cisimle bu makineler sayesinde arındırılmaktadır. Kullanılacak olan malzemelerin yabancılarının arındırılması israfında önüne geçmektedir. Kullanılan paletler lastiktir. Paletlerinin sık kullanılması sonucunda yıpranması nedeniyle değişikliklerin yapılması gerekebilir. Bu da kişilerin kendi başlarına değişim yapabilmelerinde rahatlık sağlamaktadır. İmalatını yaptıracağınız yıkayıcıyı firma kolaylıkla montajını sağlayabilmektedir. Demonte de olabilmesi mümkündür. Taşınması gerektiği durumda sektörler zorluk yaşamamaktadırlar. Nakillerin olduğu zamanlarda makinelerin taşınması çoğunlukla sıkıntılar yaşanmasına neden olurken bu makineye sahip olduğunuzda hiçbir sıkıntı yaşamayacağınızın da garantisi verilmektedir. Bu makineyi almak ya da yaptırmak istediğinizde birçok firma farklı fiyat seçenekleri ile sizlere sunum yapacaklardır. Alacağınız makinenin öncelikle özellikleri daha sonrasında da fiyatına bakmanızda fayda vardır. Kullanacağınız tesislerde yabancı maddelerin en iyi şekilde ayrıştırılması gerekmektedir ki buna göre de makinenizin profesyonelce yapılmış olması gerekmektedir. İstediğiniz özellikleri bulduğunuz makine sizin makinenizdir.

 

24 Aralık 2015

İlgili Terimler : , , ,

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Facebook'ta Biz