(0312) 354 07 37(0507) 206 76 42

Hoşgeldiniz. Bugün

Primer Darbeli Kırıcı

Ana Sayfa » Ürünlerimiz » Primer Darbeli Kırıcı

Zor kırılan sert taşlar için özel olarak üretilen primer darbeli kırıcı yüksek hızla taşların kısa süre içerisinde kırılması için kullanılmaktadır. Sabit ve mobil kırıcı olmak üzere iki türü bulunmaktadır. 200 t/s ile 900 t/s arasında kırım hızı değişmektedir. Kilo oranı çok fazla olan bir kayayı çok küçük parçalara ayırabilmesi mümkündür.

primer-darbeli-kırıcı-2

Primer darbeli kırıcıların en çok tercih edilme nedeni kırma hızının normalden daha fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Rotorlu özellikleri sayesinde kübik ve küçültme de yapabilme özelliğine sahip olmaktadır. Gövde kısmının açılabiliyor olması tüm ayarlamalarının da yapılabilmesinde kolaylık sağlamaktadır. Çarpma kanallarının mafsallı olması da ayarlanmasının kolaylığını sağlamaktadır. Paletler istenildiğinde ya da ihtiyaç duyulduğunda değiştirilebilmektedir. Bakımları ise hem uygun fiyatlarla hem de kolay olmaktadır. Hidrolik silindire sahip olması ayrı avantajları arasında yer almaktadır. Astarları ve palet çarpma plakası kolaylıkla değiştirilebilmektedir. Ürünlerin boyutlarının ne olması gerekiyorsa ayarlaması kolaylıkla yapılabilmekte ve istenilen verim alınabilmektedir. Tercih edilme sebepleri şunlardır;

  • Kapasitesinin yüksek olması
  • Redüksiyon oranlarının yüksek olması
  • İnce malzemeyi üretebiliyor olması
  • Kübik ürün çıkarabilmesi
  • Bakımlarının kolay yapılabilmesi
  • Geri sıçramayı engelleyebiliyor olmasıdır.

Primer darbeli kırıcı, firmalar tarafından özel olarak yapılmakta ve uzun yıllar kullanımın sağlanmasını hedefleyerek günümüze kadar gelmiş ve günden güne de birçok sektörün kullanmış olduğu kırıcılar arasında yerini almıştır. Sizlerin de ihtiyacı olan bir kırıcı ise zaman kaybetmeden almanızda büyük fayda olacaktır. Sert olan ve kırılıp küçük boyutlar haline getirilmesi gereken taşlar konusunda sıkıntılar yaşamayacak ve istediğiniz her taşı istediğiniz küçük boyutlara ulaştırabileceksiniz. Diğer kırıcılara göre malzemeleri çok daha küçük parçalara eriştirebilmektedir. Çeneli kırıcı ile karşılaştırıldığından çeneli kırıcının yaptığı işin iki katını kolaylıkla ve yüksek hızda geçekleştirebilmektedir. primer kırıcıyı seçtiğinizde kullanacağınız iş yerine de uygun olup olmadığına dikkat etmeli ona göre seçiminizi bu kırıcıdan yana yapmalısınız. Kırıcı ile ilgili bilgiye ihtiyacınız varsa firmalardan ya da internet üzerinden detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulabilmeniz mümkündür. Böylece kırıcınızı almamanız içinde bir sebep kalmayacaktır. Profesyonel bir kırıcı sayesinde işleriniz kısa sürede tamamlanabilecektir.

24 Aralık 2015

İlgili Terimler : , ,

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Facebook'ta Biz