(0312) 354 07 37(0507) 206 76 42

Hoşgeldiniz. Bugün

Primer Hazne ve Besleyici

Ana Sayfa » Referanslar » Primer Hazne ve Besleyici

Kömür ve taş ocakları gibi büyük hacimlerde çıkarılan malzemelerin küçültülmesi gereken bir işle meşgulseniz çeşitli hazneler, besleyiciler, kırıcılar ve taşıyıcı bantlardan oluşan sistem ya da malzemelere ihtiyacınız var demektir. Devasa kaya kütlelerini taşımak ve kırmak insan gücü ile yapılabilecek bir işlem değildir. Kamyonlar ile taşıma yapılabileceği gibi bu iş için özel olarak üretilmiş sistemleri kullanmak işin hem hızlı ve kesintisiz yapılmasını hem de mükemmel olmasını sağlar.  Bu sistemlerin başlangıç noktasında bulunan primer hazne ve besleyici, kırıcıya malzeme sağlayan ana noktadır.

Kırma Eleme Tesisi

Bu sistemler gibi tarım alanında kullanılan silolarda ve bu sistemlerin besleyicilerinde en sık karşılaşılan sorunlardan biri tıkanmalardır. Çalışmanın yapıldığı mevsim bu noktada önem taşımaktadır. Kış ve yağışların çok olduğu sonbahar aylarında kırılacak malzemelerdeki nem artışı bu tıkanmalara neden olmaktadır. Taş ocaklarına oranla bu sorun kömür ocaklarında çok daha sık karşımıza çıkmaktadır. Primer hazne ve besleyicilerin iç yüzeylerine döşenen özel astar yapılar sayesinde akış kesintiye uğramadan pozitif yönlü olarak devam edebilmektedir. Hazneden besleyiciye ulaşan malzeme kesintisiz olarak kırıcıya ulaşabilmektedir.

Bu sistemlerin pek çok bölümü mobil olarak üretilebilmektedir. Tıpkı bir kamyona bağlanan damper ya da römork gibi ihtiyacın olduğu yere doğru taşınabilmektedirler. Arzuya göre sabit de üretilebilen bu sistemlerde işlem görecek malzemeye göre bir belirleme yapmakta fayda vardır. Özellikle sistemin önemli elemanlarından olan kırıcının çeşidi doğrudan malzemenin yapısı ile alakalıdır. Primer hazne ve besleyiciler ise yapılacak işin hacmi ile orantılı olarak belirlenebilir. Firmalara özel olarak üretilecek bu sistemlerde profesyoneller ile çalışmak ve size özel bir proje hazırlatmak işinizin kesintisiz olarak devam etmesini ve mükemmel sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

Madenlerin, ocakların hatta tarımsal malzeme üreticilerinin sıklıkla ihtiyaç duyduğu bu sistemlerin başlangıcı olan Primer hazne ve besleyiciler malzeme her ne olursa olsun size en iyi sonucu vermek üzere tasarlanmalı ve tıkanmalar ile kaybedilecek zaman ve paralara neden olmamalılar. Nemli malzeme beslemelerinde özel hava delikleri olan yanal levhalar, özel astarlar, hava şok sistemleri gibi pek çok alternatif de kullanılabilmektedir.

24 Aralık 2015

İlgili Terimler : , ,

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Facebook'ta Biz