(0312) 354 07 37(0507) 206 76 42

Hoşgeldiniz. Bugün

Sekonder Darbeli Kırıcı

Ana Sayfa » Ürünlerimiz » Sekonder Darbeli Kırıcı

Sekonder, primer ve tersiyer kırma işlemlerini sağlayan darbeli kırıcılar arasında yer almaktadır. Çok yönlü kırma kapasitelerine sahip olduklarından tercihler arasında yer almaktadır. Kapasitelerine bakıldığında 350 t/s ile 600 t/s arasında değişkenlik göstermektedir. Sekonder darbeli kırıcı çene ayarlı kırıcı sınıfına girmektedir.

Sekonder darbeli kırıcı dolomit, bazalt, granit, kireç taşı gibi yüksek ve orta sertlikte olan malzemelerin kırılma işlemini kolaylıkla gerçekleştirmektedir. Eleme tesislerinde en sık kullanılan kırıcı sekonder kırıcıdır. Bu kırıcılar büyük malzemeler ile beslenmekte olduğundan küçültme özellikleri de yüksek olmaktadır. Kübik yapılı olan her türlü ürünü kırabilmekte ve küçültebilmektedir. Montajlarının ve demonte olması kolay olduğundan tercih edilmektedir. Taşınma söz konusu olduğunda taşınmasında hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Mukavemetleri çok yüksektir. Temizlik ve bakımları kolaylıkla yapılabilmektedir.

Sekonder darbeli kırıcıların avantajları şunlardır;

  • Dayanıklılıkları yüksektir.
  • Açık disk rotor bulunmaktadır.
  • Çekiçleri krom ya da yüksek mangan alaşımına sahiptir.
  • Rulman yatakları büyük masuraya sahiptir.
  • Boşaltma açığı geniştir.
  • Yüksek redüksiyon oranlıdır.
  • Arka kapılarda bulunan sırt kapakları cıvatalarına erişim sağlanabilmesi ve gövdenin hidrolik silindirlerle açılabilmesi bakımlarının kolay yapılmasına olanak sağlamaktadır.
  • Ürünlerin boyutlarına ayarlanabilme özelliği bulunmaktadır.
  • Az enerji ile çalışabilmektedir.primer-sekonder-tersiyer-darbeli-kırıcılar

Darbeli kırıcılar arasında günümüzde kullanılmakta olan sekonder kırıcılar en uygun fiyatlar ile alınabilmektedir. Özellikleri hemen hemen aynı olmasına karşın orta ve yüksek sertlikte olan maddelerin kırılması işlevini yerine getirdiğinden daha büyük ya da profesyonel bir kırıcı alınmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Ton ve saat üzerinden yapılan işlemleri görerek ve bilerek hangi özellikte, kapasitede bir kırıcı almanız gerektiğinin kararını sektörünüze göre vermelisiniz. Piyasa içerisinde sekonder kırıcıları yapan ve sizlere en iyi şekilde açıklama sunan birçok firma vardır ve bu firmalardan size en uygun fiyatı verebilecek ya da en güzel kırıcıyı sunacak firmalarla görüşmenizde büyük fayda olacaktır. Son yıllarda işlerin bu kadar hızlı yürümesinin en önemli nedenlerinden birisi kırıcılardır. Kırıcılardan alınan verim sayesinde sektörlerde işlerini yapabilmekte ve eskisi gibi zorlukların yaşanması da engellenmiş olmaktadır. Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuzda kırıcı almanız sizin yararınıza olacaktır.

24 Aralık 2015

İlgili Terimler : , , ,

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Facebook'ta Biz